Wielkie sukcesy uczniów nowosolskich szkół

Dziś – 13 kwietnia, za swoje osiągnięcia uczniowie nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymali listy gratulacyjne i upominki od Starosty Nowosolskiego.

Upominki wręczył Andrzej Ogrodnik – Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego. Pogratulował również wielkich sukcesów. Dwóch uczniów CKZiU „Elektryk” Marcin Kuś oraz Kacper Muszyński znaleźli się w gronie laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Kacper podobny sukces odniósł już w ubiegłym roku. Laureaci olimpiady mają zagwarantowane miejsce na uczelni, tak więc jedyną przeszkodą do rozpoczęcia studiów jest matura. Laureatem w tej samej olimpiadzie został również uczeń nowosolskiego ogólniaka Kacper Grzelak.

Z kolei wyczynami artystycznymi może się pochwali Przemysław Przybyła z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. Wygrał VII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Przemek fotografią interesuje się od kilku lat, obecnie zbiera pieniądze na bardzo dobry aparat, a uczy się w klasie gastronomicznej.

Wszystkim gratulujemy sukcesów!