Wesoły Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W niedzielę – 11 czerwca br. na terenie nowosolskiego Parku Krasnala odbył się Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączony z promocją rodzicielstwa zastępczego. Piknik zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie odbywał się pod patronatem Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka, który przekazał również atrakcyjne nagrody dla dzieci. W imieniu Starosty w Pikniku uczestniczyła Łucja Wojewódzka – Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego.
Piknik rozpoczęła Dyrektor PCPR Aldona Porczyńska-Nalewajko życząc dzieciom oraz opiekunom udanej zabawy i na początek zaprosiła na przedstawienie teatralne wystawione przez nowosolski Teatr Terminus A Quo pt.: „Smerf Ważniak leci w Kosmos”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, z euforią reagowały na postacie Gargamela i innych Smerfów.
Następnie odbył się pokaz motocykli Wolnej Grupy Motocyklowej „NAKAMA”. Głośny wjazd motocyklistów przyciągnął tłumy widzów. Motocykliści demonstrowali swoje maszyny oraz chętnie pozowali do zdjęć z dziećmi. Aktywnie brali udział w zawodach przeciągania liny, ku uciesze dzieci. Dzieci rozłożyły cyklistów na łopatki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej. Projektanci stworzyli oryginalne stroje z gazet i bibuł. Nie zabrakło również zabaw zorganizowanych przez harcerzy. Dzieci uczyły się tańca belgijskiego, bawiły się kolorową chustą klanza, grały w gry planszowe.
W międzyczasie dzieci mogły skorzystać z dmuchanych placów zabaw w części parku „Wodnego Świata”. W trakcie pikniku najmłodsi mieli także możliwość pomalowania buzi oraz wykonania fantazyjnych fryzur, a także puszczania gigantycznych baniek mydlanych. Na wszystkich uczestników Pikniku czekały grillowane kiełbaski i słodki poczęstunek.