Umowa podpisana. Rusza przebudowa w Ogólniaku

Zarząd Powiatu Nowosolskiego podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli o część sanitarną oraz windę zewnętrzną. Inwestycja ma kosztować 2 225 000 zł.

Budnek LO - widok ze stadionu lekkoatletycznegoJedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w nowosolskim Ogólniaku staje się faktem. 31 marca Starosta Iwona Brzozowska, Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz Skarbnik Powiatu Emil Chwiałkowski podpisali umowę z Zakładem Murarskim s. c. Jan Muńko, Marek Muńko z Nowego Kramska.

W pierwszym tygodniu kwietnia wykonawca wchodzi na plac budowy. W ramach powiatowej inwestycji na każdej kondygnacji budynku zostaną dobudowane pomieszczenia sanitarne dla uczniów i nauczycieli. Wyremontowane zostaną także istniejące toalety damskie i męskie. Ponadto zadanie obejmuje budowę widny zewnętrznej na froncie szkoły.

Wartość zadania to ponad 2 mln zł. Kwota ta zostanie pokryta ze dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.