Umowa na remont drogi w Studzieńcu podpisana

Przebudowa drogi powiatowej nr 1052F w miejscowości Studzieniec to kolejna inwestycja drogowa Powiatu Nowosolskiego, która właśnie się rozpoczyna. 12 kwietnia Starosta W. Wrześniak, Wicestarosta P. Ficner oraz Naczelnik Wydziału Finansów i Budżetu G. Radziszewska podpisali umowę z wykonawcą. Remontem zajmie się warszawska firma Budimex, ma na to czas do końca listopada 2018 r. Oferty złożone podczas trzech ogłaszanych kolejno przetargów znacznie przekraczały wartość kosztorysową inwestycji. Zarząd Powiatu uznał jednak remont drogi w Studzieńcu jako inwestycję priorytetową i postanowił dołożyć brakującą część. Prace zostaną podzielone na część drogową i część mostową. Zakres zadania to przebudowa drogi powiatowej na odcinku o długości w sumie 750 metrów wraz z całą infrastrukturą oraz rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w miejscowości Studzieniec. Odcinek połączy wyremontowane w 2010 oraz 2016 odcinki, dzięki czemu cała droga Nowa Sól – Lubieszów-Studzieniec będzie cała nowa. Powiat pozyskał na to zadanie 1.750.000 zł dofinansowania w ramach środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, co stanowi 50 proc. wartości szacunkowej inwestycji.