Udane Dożynki Powiatowe w Otyniu

Dożynki Powiatowe, które w tym roku odbyły się w Otyniu za nami. Było wesoło i kolorowo. Po mszy św. na boisko przy szkole przeszedł barwny korowód i rozpoczęły się uroczystości dożynkowe. Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak oraz Wójt Gminy Otyń Barbara Wróblewska powitali gości. Potem włodarze gmin częstowali zgromadzonych chlebem. A potem można było odwiedzić liczne stoiska i pooglądać występy. W trakcie dożynek rozstrzygnięto konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najciekawszy witacz. W kategorii najciekawszy witacz w Gminie Otyń pierwsze miejsce zajęło sołectwo Bobrowniki, drugie sołectwo Niedoradz, trzecie sołectwa: Otyń i Zakęcie.
Za najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Powiecie Nowosolskim uznano ten z Nowego Miasteczka, drugie miejsce zajął wieniec ze Stypułowa, a trzecie z Nowego Żabna. Natomiast tytuł najpiękniejszego wieńca w Gminie Otyń otrzymał ten wykonany przez sołectwo Zakęcie, drugie miejsce zajęły sołectwa: Bobrowniki-Konradowo, trzecie sołectwa: Modrzyca-Otyń, czwarte sołectwo Niedoradz. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.