Uczymy ratować w kożuchowskim zamku

Czy wiecie, że pierwsza pomoc ma swoje święto? 11 września przypada Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. To święto ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Powiatowi Nowosolskiemu doskonale wpisuje się w idee wrześniowego świata i w ramach programu zdrowotnego „Koperta życia” realizuje warsztaty pierwszej pomocy w gminach naszego powiatu.

Uczestników warsztatów w Kożuchowie przywitali przedstawiciele Zarządu PowiatuPierwsze wrześniowe warsztaty odbyły się w Kożuchowie. Bezpłatne spotkania dla mieszkańców prowadzą ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Medyk.

Uczestników warsztatów w kożuchowskim CK Zamek w imieniu Zarządu Powiatu Nowosolskiego przywitali Sylwia Wojtasik oraz Andrzej Staroszczuk.

– Cieszę, że chcą Państwo poświęcić swój czas, aby dowiedzieć się, jak ratować ludzki życie i zdrowie. Ta wiedza jest bezcenna. Mam nadzieję, że nigdy nie będą musieli Państwo z niej skorzystać – podkreśla Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik.

– Jako strażak kwestie związane z bezpieczeństwem życia i zdrowia ludzi stawiam zawsze na pierwszym miejscu. Tym bardziej zachęcam do udziału w takich warsztatach. Kolejne warsztaty w Kożuchowie odbędą się 5 października o godz. 15.30. Już dziś zapraszam wszystkich do udziału w nich – dodaje Członek Zarządu Powiatu Andrzej Staroszczuk.

Przypominamy również, że już w piątek 10 września odbędą się warsztaty w Niedoradzu i Bytomiu Odrzańskim