Uczniowie świętowali Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu to kolejna okazja, żeby ścieżka Kolej na rower tętniła życiem. W tym roku do wspólnego rajdu Powiat Nowosolski zaprosił uczniów naszych szkół. Wyzwanie zostało podjęte przez uczniów i nauczycieli LO, CKZiU Elektryk, ZSP nr 2, ZSP nr 4, ZSP nr 5 oraz SOSW.

Uczestników rajdu na moście kolejowym nad Odrą przywitał Wicestarosta Waldemar WrześniakRajd z udziałem młodzieży i nauczycieli szkół Powiatu Nowosolskiego to wydarzenie, które podsumowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Uczestników przejazdu na zabytkowym moście kolejowym nad Odrą przywitał Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

– Powiat Nowosolski od lat organizuje Dzień bez Samochodu. Nasze rajdy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ostatnim, który odbył się dwa lata temu wzięło udział ponad 500 osób. Cieszę się, że również dziś możemy się spotkać w tak licznym gronie i wspólnie świętować Dzień bez Samochodu – podkreślał Wicestarosta.

Liczna grupa rowerowa pokonała trasę z Miejsca Obsługi Rowerzystów w Stanach do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W pilotowanie uczestników rajdu zaangażowali się niezawodni członkowie Nowosolskiej Grupy Biegowej.