Uczniowie “Elektryka” wyróżnieni przez Starostę

Czterech uczniów CKZiU „Elektryk”, którzy w ostatnim czasie odnieśli największe sukcesy w konkursach, w różnych dziedzinach, gościło  30 października br. u Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka. W ten sposób Starosta chciał wyróżnić zdolnych uczniów i podziękować im za to, że poprzez udział w ogólnopolskich konkurach promują powiat nowosolski. Weronika Abracewicz, Elżbieta Kaliszewska, Przemysław Kalisz i Patryk Ciecierski otrzymali upominki i dyplomy. Prezent i podziękowania zostały skierowane również do Dyrektora „Elektryka” Grzegorza Königsberga i opiekuna Parlamentu Uczniowskiego Roberta Karpowicza za to, że szkole udało się uzyskać tytuł Ambasadora Parlamentu Europejskiego. Warto również wspomnieć, że Starosta otrzymał pismo z gratulacjami od Fundacji Banku Ochrony Środowiska, która była organizatorem konkursu na zaprojektowanie znaczka pocztowego. Oprócz podziękowań dla Elżbiety Kaliszewskiej i jej opiekunki Pani Anny Ziętek, są w nim również gratulacje dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Sandry Kliś i opiekunki Pani Doroty Jaskowicz. Praca Sandry również została wyróżniona w ww. konkursie.

Weronika Abracewicz – zakwalifikowała się do ścisłego finału drugiej edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tematem przewodnim konkursu w roku 2016/2017 był: „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach”. Jury konkursu miało do przeczytania około 500 prac. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 uczniów, których opowiadania wydrukowano w antologii wydanej przez UZ.

Elżbieta Kaliszewska – otrzymała wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim – plastycznym na samodzielne zaprojektowanie znaczka pocztowego do hasła „Czas na zdrowie”. Organizatorem konkursy była Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Przemysław Kalisz – wywalczył Brązowy medal Mistrzostw Europy w Kick Boxingu Kadetów i Juniorów w kategorii Full-Contact w wadze -57kg. Mistrzostwa odbyły się na początku września w Macedonii – Skopje.

Patryk Ciecierski – podczas Powiatowych Biegów Przełajowych w ramach eliminacji Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na dystansie 2500 m uplasował się na pierwszym miejscu i awansował do finału wojewódzkiego. Finał rozegrał się 9 października 2017 r. na trasach wyznaczonych na „Kalinowych Polach” w Kalinowie, k/Niesulic w powiecie świebodzińskim. Patryk ponowie zajął pierwsze miejsce.