Uczniowie „Elektryka” debatują w Strasburgu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli w nagrodę za nakręcenie filmu otrzymali wycieczkę do Strasburga. Przed wyjazdem odwiedzili Starostę Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka, od którego dostali koszulki z logo Powiatu i z którym rozmawiali o filmie.

Wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego to nagroda za udział w konkursie „Euroscola 2015” zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Zadaniem uczniów było nakręcenie filmu promującego Unię Europejską w danej miejscowości. Uczniowie „Elektryka” pokazali, w jaki sposób Nowa Sól dzięki unijnym funduszom zabezpieczyła się przed powodzią.

W piątek i sobotę (20 i 21 maja br.) młodzież razem z 7000 tysiącami Europejczyków weźmie udział w debacie w Parlamencie Europejskim.