Turniej strzelecki w CKZiU Elektryk. Wirtualna strzelnica oficjalnie otwarta

W otarciu strzelnicy uczestniczyli przedstawiciele samorządów, kuratorium oświaty oraz jednostek współpracujących ze szkołąCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Elektryk” w Nowej Soli ma nowoczesną strzelnicę wirtualną. Oficjalne otwarcie strzelnicy było okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wzięli też udział w Turnieju Strzeleckim o Puchar Starosty Nowosolskiego.

Od 2015/16 roku w nowosolski “Elektryk” ukończyło 186 uczniów klas mundurowych. W tym roku szkolnym po raz pierwszy w placówce powstał Oddział Przygotowania Wojskowego. – Klasy mundurowe cieszą się od lat dużym zainteresowaniem uczniów. W ubiegłym roku na jedno miejsce było ponad 3 chętnych – podkreślał dyrektor Grzegorz Königsberg.

M. in. z myślą o szkoleniu uczniów klas mundurowych w CKZiU Elektryk została uruchomiona wirtualna strzelnica. Koszt prac przygotowawczych oraz zakupu wyposażenia strzelnicy to 172 tys. zł. Dodatkowo 117 tys. zł kosztowało umundurowanie i pakiet szkoleniowy dla uczniów OPW. Na realizację obu zadań Powiat Nowosolski otrzymał dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej.

tym roku szkolnym po raz pierwszy w placówce powstał Oddział Przygotowania WojskowegoWe wtorek 28 lutego odbyło się oficjalne otwarcie strzelnicy i podsumowanie projektów. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Powiatu Nowosolskiego, Miasta Nowa Sól, Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz partnerskich jednostek, dzięki którym nowosolski “Elektryk” może realizować profesjonalne szkolenia dla uczniów klas mundurowych.

Dyrekcja i uczniowie CKZiU za pomoc w realizacji ministerialnych programów oraz zakup wirtualnej strzelnicy i wyposażenia dla uczniów OPW podziękowali Wicestaroście Waldemarowi Wrześniakowi, Członkowi Zarządu Powiatu Sylwii Wojtasik, Sekretarz Monice Owczarek, Skarbnikowi Emilowi Chwiałkowskiemu oraz pracownikom Wydziału Oświaty z naczelnikiem Bogumiłą Sadową. Słowa podziękowania skierowano również do Lubuskiego Kurator Oświaty Ewy Rawy oraz przedstawicielu Miasta Nowa Sól Prezydenta Jacka Milewskiego i Wiceprezydent Kariny Jarosz.

Uczestnicy turniejuW ramach otwarcia wirtualnej strzelnicy został zorganizowany Turniej Strzelecki. O Puchar Starosty Nowosolskiego walczyło 7 drużyn – reprezentacje straży pożarnej, straży granicznej, wojskowego centrum rekrutacji, a także miasta Nowa Sól i Powiatu Nowosolskiego. Nawet dla najlepszych strzelców zawody na wirtualnej strzelnicy były sporym wyzwaniem, z którym uczestnicy poradzili sobie doskonale.

Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, na drugiej pozycji uplasowała się drużna Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, a trzecie miejsce przypadło w udziale przedstawicielom 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. Nagrodzeni zostali również najlepsi strzelcy.

Powiat reprezentowali Andrzej Dela i Jakub ZalopanyGratulacje i puchary najlepszym drużynom, strzelcom oraz pozostałym uczestnikom turnieju złożyli Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz dyrekcja CKZiU “Elektryk”.