Triathlon Informacyjny w ZSP nr 5

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie już po raz VI zaprosił uczniów do udziału w Powiatowym Konkursie  “Triathlon Informacyjny”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Starosty Nowosolskiego.

Organizatorzy oraz uczestnicy konkursu Do zmagań w trzech konkurencjach przystąpiły cztery drużyny, przedstawiciele Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie wraz z opiekunem, p. Rafałem Makuchem oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie, nad którymi opiekę sprawował p. Mateusz Czerwiński.

Uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach, polegających na rozwiązaniu testu ze znajomości biografii i twórczości Wisławy Szymborskiej, rozwiązaniu quizu (Khoot!) z zakresu historii Polski zakresu II wojny światowej oraz przygotowaniu plakatu dotyczącego powojennej twórczości W. Szymborskiej.

Organizatorki Agnieszka Jacków-Dąbrowska oraz Edyta Dzikowicz podkreślają, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

• 1 miejsce: Nela Malczyk, Waldemar Błaszczak, Michał Kulesza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie);
  • 2 miejsce: Oliver Gajowiec, Miłosz Bajorek, Bartosz Suchojad (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie);
  • 3 miejsce: Piotr Zawadka, Nadia Sztonyk , Nikola Kuźmicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie);
  • 4 miejsce: Kacper Ratajszczak, Leon Gajowiec, Jakub Treszczyński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie).

Nagrody i dyplom wręczały Członek Zarządu Sylwia Wojtasik oraz dyrektor ZSP nr 5 Irena Szwarc.