Targi Pracy i Edukacji odbędą się jesienią

Rozpoczęły się już przygotowania do piątej edycji Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji. W listopadzie uczniowie oraz osoby poszukujące pracy spotkają się z przedstawicielami szkół, uczelni wyższych oraz pracodawców.

W Starostwie Powiatowym w Nowej Soli odbyło się spotkanie poświęcone Nowosolskim Targom Pracy i Edukacji. Wiadomo już, że tegoroczna piąta edycja imprezy odbędzie się jesienią w hali sportowej CKZiU „Elektryk”.

Dobra organizacja

W poniedziałek Członek Zarządu Sylwia Wojtasik spotkała się z dyrektorami szkół Powiatu Nowosolskiego oraz przedstawicielami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Powiatowego Urzędu Pracy. Spotkanie było poświęcone kolejne edycji Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji.

Wiadomo, że tematem współpracy z przedsiębiorcami zajmie się Powiatowy Urząd Pracy wraz z dyrektor Katarzyną Podgórską.

Głównym koordynatorem do spraw współpracy ze szkołami i uczelniami została Iwona Małczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli.

Sprawdzona formuła

Dotychczasowa formuła wydarzenia będzie zachowana. Podczas imprezy ofertę edukacyjną przedstawią szkoły oraz uczelnie wyższe. Z kolei dla lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli zakładów pracy ze strefy będzie to okazją do spotkania z osobami szukającymi zatrudnienia.

W ramach wydarzenia planowane są różnego rodzaju warsztaty oraz panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.

Nowy termin

Sporą zmianą jest nowy termin targów. Poprzednie edycje odbywały się wiosną. Tym razem impreza zostało zaplanowana na listopad. To efekt rozmów z wystawcami oraz odwiedzającymi targi. Liczymy, że dzięki temu w wydarzeniu weźmie udział jeszcze więcej osób.

Zgłoszenia wystawców będą przyjmowane w październiku. Więcej informacji na ten temat będzie można już wkrótce znaleźć na naszej stronie oraz na stronach internetowych współorganizatorów.