Sztafeta generała Buka już w Nowej Soli

Trwa XIII sztafeta pamięci generała broni Tadeusza Buka z udziałem żołnierzy 34. Brygady Kawalerii Pancernej.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników nowosolskiego etapu sztafetyBieg rozpoczął się w Spale przy grobie gen. broni Tadeusza Buka, byłego dowódcy 34 Brygada Kawalerii Pancernej – “Hetmańska Brygada” oraz Dowódcy Wojsk Lądowych, który zginął w katastrofie Smoleńskiej. Sztafeta ma do pokonania blisko 450 km.

Po raz kolejny na trasie sztafety znalazła się Nowa Sól, gdzie do uczestników biegu dołączyła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Nowej Soli oraz młodzież z ZSP nr 5 w Kożuchowie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Elektryk” w Nowej Soli./

Starosta Iwona Brzozowska, Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz dowódca 34 Brygady Kawalerii Pancernej – płk Jerzy Biryłko przywitali uczestników biegu na dziedzińcu starostwa.

21 kwietnia o świcie biegacze ruszą w drogę do Żagania. To będzie ostatni etap sztafety.