Szpital szpitalowi czyli kolejne działania na rzecz tomografu

Stowarzyszenie Nowosolska Paczka zakończyło bazarek charytatywny dla szpitala w Nowej Soli. Dzięki akcji „Szpital szpitalowi – Zabór dla Nowej Soli” udało się zebrać 3 392 zł. W piątek pieniądze zostały przekazane Społecznemu Komitetowi „Razem dla tomografu”.

Jak sami o sobie mówią, Stowarzyszenie Nowosolska Paczka to organizacja, która pomaga pomagać. Są wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie. Działają na rzecz seniorów, osób chorych i pokrzywdzonych przez los. Gdy rozpoczęła się społeczna zbiórka na tomograf dla nowosolskiej lecznicy, Nowosolska Paczka postanowiła dołożyć swoją cegiełkę.

Zbiórka hand made

Stowarzyszenie wspólnie z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze przygotowało bazarek charytatywny. Przez kilka tygodni na facebooku trwały licytacje prac wykonanych przez podopiecznych szpitala w Zaborze, np. piękne kartki okolicznościowe, anioły, szyte ręcznie zawieszki, makaty, łapacze snów, obrazki i kubki. Niektóre fanty licytowane były po kilka razy. Bo najważniejszy był cel.

– Kilka miesięcy temu prowadziliśmy zbiórkę materiałów plastycznych dla szpitala w Zaborze. Oni postanowili nam się za to odwdzięczyć i pomóc nam zebrać pieniądze dla nowosolskiego szpitala – przypomina Marcin Mańkowski, prezes Stowarzyszenia.

W czwartek członkowie Stowarzyszenia podsumowali bazarek, który zakończył się 31 marca. Okazało się, że wspólnie udało się uzbierać aż 3 392 zł.

Pieniądze do puszki

W piątek 5 kwietnia Starostwa Nowosolski Iwona Brzozowska spotkała się z Marcinem Mańkowskim, Martą Brychcy-Jackiewicz oraz Markiem Szymenderą, przedstawicielami Stowarzyszenia Nowosolska Paczka oraz Marcinem Kulą ze Społecznego Komitetu „Razem dla tomografu”. Spotkanie było okazją do przekazania zebranych pieniędzy oraz podziękowań za zorganizowanie akcji.

– Dziękuję za to, że jesteście i że wszędzie was pełno. Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Proszę również przekazać moje podziękowania dla dzieci i młodzieży z Zaboru oraz dla ich opiekunów – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.