Święto strażaków w Bytomiu Odrzańskim

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Powiecie Nowosolskim w tym roku odbyły się na bytomskim rynku. Wspólnie z Funkcjonariuszkami i Funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli oraz Druhnami i Druhami OSP świętowali zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Wciągnięcie flagi na maszt podczas uroczystości na bytomskim rynkuUroczystość przygotowana przez PSP oraz Powiatowy ZOSP RP w Nowej Soli była okazją do wręczenie odznaczeń i awansów dla strażaków i członków OSP, a także podsumowania wyzwań, którym czoła musieli stawiać strażacy w 2022 roku.
– Cieszę się, że mogę dziś złożyć Strażakom oraz Druhom OSP wyrazy uznania za to, co robią dla mieszkańców powiatu nowosolskiego. Bez Waszego poświęcenia nawet najnowocześniejszy sprzęt nie uratuje ludzkiego życia. Wyrazy uznania kieruję także do Państwa rodzin, że wspierają Was w tej wymagającej służbie – mówiła Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska