Święto strażaków – odznaczenia i podziękowania

Strażacy PSP w Nowej Soli podczas uroczystości na placu komendy4 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, podczas którego wręczono odznaczenia i awanse. Z uwagi na pandemię w tym roku swoje święto strażacy obchodzą w mniejszym gronie.

Wśród zaproszonych osób znaleźli się Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli mł. insp. Marcin Bednarczyk oraz członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Zielonej Górze Andrzej Ogrodnik.

Jak co roku apel był okazją do wyróżnienia odznaczeniami strażaków, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w swojej pracy oraz wręczenia awansów zawodowych, ale także do podziękowania wszystkim strażakom, tym, którzy na co dzień pracują w Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli, ale także licznym Druhnom i Druhom OSP z terenu powiatu nowosolskiego.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości była Starosta Iwona BrzozowskaStrażacy są wszędzie tam, gdzie ich pomoc jest potrzebna, ratują ludzkie życie i zdrowie, angażują się w życie lokalnych społeczności. W związku z trwającą pandemią zakres ich działań zwiększył się o nowe obowiązki i wyzwania, którym jak zawsze sprostali.

– Jestem wdzięczna za Państwa odwagę, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzę, aby ta trudna i wymagająca praca, była dla Państwa źródłem osobistej satysfakcji i dumy. Niech św. Florian nad Wami czuwa – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.