Święto Niepodległej w Nowej Soli

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Nowosolskiego oraz Rady Powiatu wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości.

Przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiemUroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.
W samo południe pod pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę w Nowej Soli kwiaty złożyli Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Dela i Romuald Fedorczak. W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele Władz Miasta Nowa Sól, delegacje szkół i jednostek powiatowych i miejskich, stowarzyszeń, organizacji, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Razem oddaliśmy cześć bohaterom, którzy poświęcili swoje życie dla Naszego Kraju.
– Z dumą i szacunkiem możemy spoglądać na karty naszej historii. Święto Niepodległości łączy powagę tej historii z wielką radością przeżywania wolności. Ogromną wartością we współczesnej Polsce jest szacunek do Państwa, symboli narodowych oraz patriotyzm. To trzeba pielęgnować każdego dni – podkreślał podczas uroczystości Prezydent Miasta Nowa Sól Jacek Milewski.