Starosta w gronie przyjaciół WTZ

Smakowite wielkanocne potrawy i tradycyjne świąteczne babki królowały na stołach podczas Śniadania Wielkanocnego Warsztatów Terapii Zajęciowej. Coroczne spotkanie uczestników warsztatów, pracowników oraz przyjaciół organizacji jest okazją do świętowania w radosnej atmosferze.

W środę Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska spotkała się z uczestnikami oraz pracownikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Soli na Wielkanocnym Śniadaniu. Wśród zaproszonych gości byli również Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, Andrzej Petreczko, przewodniczący Rady Miasta, Aldona Porczyńska – Nalewajko i Barbara Dominiak z PCPR, przyjaciele warsztatów Józef Suszyński, Anna Ast oraz ks. Krzysztof Korcz, proboszcz parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. W gronie biesiadników nie zabrakło również Elżbiety Płomińskiej oraz Elżbiety Wojtasik ze Stowarzyszenia “Pomóż, nie będę sam”, które prowadzi WTZ.

Atmosfera świątecznych spotkań w WTZ jest wyjątkowa. Odświętny nastrój podkreślają dekoracje przygotowane w pracowniach warsztatowych. Stoły uginają się od tradycyjnych smakołyków, które również przygotowali uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami. Nic dziwnego, że wyjątkowy nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom wielkanocnego spotkania. W tym roku w tym gronie znalazło się aż 10 nowych uczestników warsztatów.

Nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych życzeń.

– Wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze na Święta. Niech będzie to piękny czas, który niesie radość i nadzieję, spędzony w gronie rodzinnym – życzyła zebranym Starosta Iwona Brzozowska. – Niektórzy z zaproszonych gości mają statut przyjaciół warsztatów. Mam nadzieję, że ja również za jakiś czas sobie na to miano zasłużę – dodała.