Starosta powołał nową szefową sanepidu

Anna Roskwitalska oficjalnie już została powołana na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Funkcję szefa nowosolskiego sanepidu będzie pełniła przez 5 lat.

Od grudnia szefową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowej Soli jest Anna Roskwitalska. Na stanowisku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zastąpiła Józefę Meissner, która w lipcu odeszła na emeryturę.

Siła doświadczenia

Anna Roskwitalska doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach sanitarno-epidemiologicznych w Słupsku i Nowej Soli. W nowosolskim sanepidzie pracuje od 1996 roku. Pełniła funkcję młodszego i starszego asystenta w Pracowni bakteriologii i Higieny Żywności i Żywienia, Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Sekcji Higieny Żywności i Żywienia.

Od 2013 roku była kierownikiem Oddziału Nadzoru Sanitarnego. Od lipcu tego roku pełniła obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Powołanie

Anna Roskwitalska przekonała komisję konkursową swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. To właśnie jej zdecydowano się powierzyć funkcję szefa nowosolskiego sanepidu.

W ubiegłym tygodniu Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska wręczyła jej oficjalne akt powołania na to stanowisko wraz z życzeniami owocnej pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Nowosolskiego.