Starosta pogratulował sukcesu uczniom “Elektryka”

Młodzi, zdolni i ambitni – tak można określić grupę uczniów nowosolskiego „Elektryka”, którzy zajęli I miejsce w konkursie Start Up! Grow Up! zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie. Starosta Nowosolski pogratulował młodzieży i wręczył im upominki. W konkursie wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Uczniowie z grupy „Innowacyjni” opracowali koncepcję Przystanku Przyszłości, który został najwyżej oceniony. W szczególności wyróżniono komplementarność projektu i oprogramowanie. Dodatkowo przedstawiciele uczelni PWSZ w Sulechowie wręczyli statuetkę „Innowacyjni 2016”, którą również otrzymali uczniowie „Elektryka”. Grupę „Innowacyjni” tworzyli: Natalia Sobczyk, Arleta Fijoł, Marcela Bolechowska, Monika Krupa- (klasa 2 a LO) oraz Szymon Matuszewski, Maciej Lech, Krzysztof Kolendowicz, Radosław Wiśniowski, Piotr Łyskawka (klasa 3 c technik informatyk).