Starosta podziękował za otwarcie drzwi dla gimnazjalistów

W czwartek – 7 kwietnia br. – Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak spotkał się z przedsiębiorcami, który otworzyli drzwi swoich fabryk w ramach realizacji projektu „Zawód na start”. Przez dwa dni, w ramach tzw. „otwarcia strefy”, gimnazjaliści mogli zwiedzić nowosolskie zakłady przemysłowe, do których na co dzień wejść nie można Swoje drzwi otworzyło dla uczniów 9 firm: Jadik sp. z o.o.; Nowavent sp. z o.o.; Alumetal Poland sp. z o.o.; Mazel sp. jawna; BCC Polska sp. z o.o.; Gedia Poland sp. z o.o.; Nord Napedy sp. z o.o.; AB Foods Polska sp. z o.o.; Voit Polska sp. z o.o. Starosta podziękował przedstawicielom firm za życzliwość i osobiste zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia, w ramach kampanii promującej szkolnictwo ponadgimnazjalne w powiecie nowosolskim. Po części oficjalnej trwały rozmowy o praktykach zawodowych dla uczniów w poszczególnych zakładach, oraz o podejmowaniu pracy w tych właśnie zakładach.