Starosta po raz kolejny docenił sukcesy uczniów

Po raz kolejny Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak docenił sukcesy uczniów nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem listy gratulacyjne oraz nagrody od Starosty otrzymali Sławomir Fudalej i Kajetan Marciniec z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Mimo że są uczniami dopiero pierwszej klasy, już udało im się znaleźć w gronie laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wstęp na uczelnię mają więc wolny, teraz wystarczy tylko zdać maturą. Uczniowie już będąc w gimnazjum odnosili sukcesy w olimpiadach geograficznych. Na tym ostatnim jednak nie poprzestają. Już niedługo Kajetan bierze udział w kolejnej olimpiadzie, tym razem powalczy o indeks jednej ze szczecińskich uczelni.