St. kpt. Tomasz Duber szefem nowosolskich strażaków

Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli ma nowego dowódcę. Na to stanowisko został powołany st. kpt. Tomasz Duber.

Ambitny, energiczny, odpowiedzialny, nieustannie podnosi swoje kwalifikacje pożarnicze. St. kpt. Tomasz Duber to strażak z wieloletnim doświadczeniem. Kandydaturę T. Dubera na stanowisko szefa PSP w Nowej Soli pozytywnie zaopiniowała Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Wiedza i doświadczenie

Służbę w ochronie pożarowej pełni nieprzerwanie od 2001 roku. Jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Południe”. Od wielu lat działa społecznie w strukturach OSP w Bytomiu Odrzańskim, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa. Pełni również funkcję dowódcy kompani WOO Nowa Sól.

T. Duber od maja 2019 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta. W lipcu tego roku tymczasowo powierzono mu obowiązki szefa komendy, z których wywiązywał się sumiennie i rzetelnie.

Gratulacje

W ubiegłym tygodniu st. kpt. Tomasz Duber został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Nowej Soli. Starosta Iwona Brzozowska miała okazję osobiście pogratulować nowemu szefowi nowosolskich strażaków.

– Mam nadzieję, że dobra znajomość funkcjonowania nowosolskiej straży pożarnej oraz specyfiki pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Nowosolskiego ułatwią nowemu komendantowi wdrożenie się w nowe obowiązki. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę owocnej współpracy – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.