Sprawy seniorów na pierwszym planie

Uroczysta atmosfera, interesujące wykłady, ciekawe rozmowy, fantastyczne występy artystyczne… Blisko 200 osób uczestniczyło w Mikołajkowym Forum Seniora w Nowej Soli, którego Powiat Nowosolski był partnerem.

Mikołajkowe Forum Seniora to pierwsza taka inicjatywa w Nowej Soli. Wydarzenie udało się zorganizować dzięki współpracy Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Gazety Lubuskiej. Odzew był ogromny 200 darmowych wejściówek rozeszło się na pniu.

Kochajmy się

W otwarciu Forum Seniora w Nowej Soli uczestniczyli Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik, Sekretarz Miasta Nowa Sól Natalia Walewska-Wojciechowska, przedstawiciele Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego, zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz organizacji skupiających seniorów. Kilka słów na temat polityki senioralnej województwa przedstawiła także Marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wykład inauguracyjny o miłości i seksualności seniorów wygłosił gość specjalny – profesor Zbigniew Izdebski. Znany seksuolog przedstawił wyniki prowadzonych badań, ale także mówił o Michalinie Wisłockiej, autorce bestsellerowej „Sztuki kochania”, której losy związane były z Województwem Lubuskim.

Zdrowie i bezpieczeństwo

O tym dlaczego warto regularnie uprawiać sport, jak zacząć i jakie aktywności powinni wybierać seniorzy opowiadała Grażyna Wyczałkowska, członek Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego oraz trener personalny.

Trzeba podkreślić, że tematowi zdrowi seniorów poświęcone było kilka wykładów podczas forum. Ponieważ aby cieszyć się życiem na emeryturze, trzeba wiedzieć jak o siebie zadbać i nie odkładać tego na później.

Nie zabrakło również prelekcji na tematy związane z oszustwami, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze.

O artystyczny akcent zadbał zespół Arabeska z Nowego Miasteczka.