Sportowe życie na powiatowych boiskach

W ramach projektu Lokalny Animator Sportu Powiat Nowosolski otrzymał dotację, która będzie przeznaczona na funkcjonowanie obiektów sportowych. To bardzo dobra wiadomość dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chętnie spędzają czas na naszych boiskach.

Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli oraz stadion lekkoatletyczny Licem Ogólnokształcącego w Nowej Soli to miejsca, których nie trzeba reklamować. Boiska tętnią życiem nie tylko w godzinach pracy szkoły. Po lekcjach i w czasie akacji z powiatowych kompleksów sportowych korzystają chętnie dzieci, młodzież i dorośli.

Dzięki dotacji, którą Powiat Nowosolski otrzymał z Instytutu Sportu, kompleksy sportowe będą dostępne dla mieszkańców do końca listopada.

Orlik na 100%

Orlik przy nowosolskim Spożywczaku to kompleks boisk – do piłki nożnej, koszykówki oraz tenisa ziemnego. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 21.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00.

Każda z tych dziedzin sportu ma swoich zwolenników, którzy regularnie odwiedzają powiatowe boiska. Większość drużyn w grafik wpisana jest na stałe. Jak podkreślają trenerzy, boiska nigdy nie stoją puste.

Do biegu gotowi…

W ramach dotacji organizowane są również zajęcia lekkoatletyczne na stadionie Ogólniaka. Pod okiem trenerów Zenona Szpiguna oraz Krzysztofa Malinowskiego trenują biegacze oraz miotacze.

– W zajęciach bierze udział grupa zorganizowana, ale każdy może do nas dołączyć. Zapraszamy dzieci ze starszych klas szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich. Co roku wspólnie z wuefistami prowadzimy również w szkołach rekrutację utalentowanych zawodników – mówi Krzysztof Malinowski.