Spełnia się marzenie – podpisaliśmy umowę na ścieżkę

W środę 15 czerwca 2022 r.  Powiat Nowosolski podpisał umowę z firmą STRABAG na budowę ścieżki rowerowej łączącej Nową Sól, Otyń i Zieloną Górą. Za rok trasa ma być oddana rowerzystom!

W podpisaniu mowy uczestniczyli wszsyscy partnerzy projektuŚcieżka, która połączyć naszą rowerostradę Kolej na rower oraz liczące ponad 200 km sieci ścieżek rowerowych powiatu nowosolskiego i zielonogórskiego to marzenie wielu rowerzystów. Dzięki partnerskiej współpracy samorządowej drużyny to marzenie właśnie się spełnia.

Przedstawiciele Powiatu Nowosolskiego, Miasta Nowa Sól, Gminy Otyń oraz Miasta Zielona Góra podpisali dziś umowę na realizację zadania.

– Realizujemy to zadanie z drużyną samorządowców, która mimo wielu przeciwności losu potrafiła doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Serdecznie dziękuję Prezydentowi Zielonej Góry Panu Januszowi Kubackiemu, Prezydentowi Nowej Soli Panu Jackowi Milewskiemu oraz Burmistrz Gminy Otyń Pani Barbarze Wróblewskiej za upór, wiarę w to, że się uda i grę drużynową do końca – podkreślała Starostwa Iwona Brzozowska.

Słowa podziękowania kierowane były również do pracowników Wydziału Inwestycji wraz z Naczelnik Katarzyną Dzieńdziurą oraz Powiatowego Zarządu Dróg i kierownika tej jednostki Wiesława Starucha.

Aby realizować marzenia potrzebne są także pieniądze. Inwestycja będzie kosztowała blisko 20 mln zł. Na jej realizację Powiat Nowosolski pozyskał 11,7 ml zł dofinansowania z Programu Polski Ład.