Spędź z nami Dzień bez Samochodu

Rozpoczęły się przygotowania do Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim „Wsiądź na rower”. Z tej okazji tradycyjnie już zapraszamy na wspólny rajd rowerowy oraz piknik na Przystani Kajakowej w Nowej Soli. Będzie się działo! Do imprezy został już tylko miesiąc.

Czy życie bez samochodu jest możliwe? Jesteśmy przekonani, że TAK! Dlatego od 11 lat zachęcamy mieszkańców Powiatu Nowosolskiego, aby choć na jeden dzień zostawili swoje auta na parkingach i wsiedli na rower. Okazją do tego jest Europejski Dzień bez Samochodu pod hasłem „Wsiądź na rower”, który będziemy obchodzić 22 września.

Razem raźniej

Dzień bez Samochodu można celebrować podczas samotnej przejażdżki, rodzinnej wycieczki, ale możemy również świętować razem. Już dziś zapraszamy mieszkańców Powiatu Nowosolskiego w niedzielę 22 września na Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim. To już 11 edycja tej imprezy.

Rajd rowerowy

Tradycyjnie w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim zaplanowaliśmy rajd rowerowy. Wyruszamy o godz. 11.00 z parkingu Starostwa Powiatowego w Nowej Soli (ul. Moniuszki 3). Rejestracja uczestników rajdu rozpocznie się o godz. 10.30. Każdy uczestnik rajdu, który wpisze się na listę, otrzyma upominek.

Trasa rajdu liczy 20 km – wykręcimy na dwóch kółkach „dwie dziesiątki” – po jednej na każde koło.

Piknik na dwóch kółkach

Meta rajdu rowerowego znajduje się na Przystani Kajakowej w Nowej Soli. To tu odbędzie się Piknik rowerowy z mnóstwem atrakcji. Dla małych i dużych amatorów dwóch kółek zaplanowaliśmy konkursy i wyzwania. Wśród uczestników rajdu zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Wsiądź na rower! Będzie ekologicznie, zdrowo i wesoło.