Specjalistyczna firma usuwa skutki wycieku w Zakęciu

Na terenie górotworu DPV Service w Zakęciu trwają prace związane z usunięciem skutków wycieku substancji ropopochodnej. Po usunięciu zanieczyszczonej gleby zostaną przeprowadzone dodatkowe badania.

Na terenie górotworu w Zakęciu trwają prace związane z usunięciem zanieczyszczonej glebyW ramach działań Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwo Powiatowe w Nowej Soli zleciło Firmie Prote – Technologie dla środowiska z Poznania prace ziemne i porządkowe związane z działaniami zapobiegawczymi szkodzie w środowisku w powierzchni ziemi oraz odbiór odpadów wypompowanych po wycieku do beczek. Prace te mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Firma Prote ma również przeprowadzić monitoring skuteczności działań zapobiegawczych. Co to oznacza? Po wywiezieniu zanieczyszczeń, zostaną pobrane próbki czystej gleby. Ich badania przeprowadzi akredytowane laboratorium. Wyniki powinniśmy poznać pod koniec marca.