Solanin Cup 2022 – międzynarodowe zawody w Nowej Soli

Blisko 500 młodych sportowców z 14 państw uczestniczyli w Solanin Cup 2022 “Young Europe”. Fantastyczne zawody, które organizuje Klub Olimp Judo Team – Pomarańczowi są marką naszego powiatu.

Ceremonia otwarcia Solanin Judo Cup 2022Ogromne emocje towarzyszyły młodym sportowcom podczas Solanin Cup 2022. Walki trwały od samego rana, a międzynarodowa ranga imprezy sprawiła, że miejsce na podium zarezerwowane było dla najlepszych.

W zawodach wzięli udział reprezentanci 14 państw. Cieszy również, że wśród nich nie zabrakło judoków z powiatu nowosolskiego – UKS Olimp Nowa Sól, UKS Ósemka Nowa Sól, Klub Olimpiad Specjalnych Herkules Nowa Sól, UKS Ippon Kożuchów, Washi Konotop i UKS Hajime Bytom Odrzański.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób w Nowej Soli odbyły się niezwykłe zawody oraz spotkanie z mistrzami judo – Lasha Shavdatuashvili, Anetą Szczepańską i Pawłem Zagrodnikiem.

– Istnieją takie wydarzenia sportowe, które są wizytówką powiatu nowosolskiego i solą miasta Nowa Sól. Do takich imprez należy bez wątpienia Solanin Cup – organizowany przez Pana Dariusza Giedziuna i ludzi z Olimp JUDO Team – Pomarańczowi – mówi Starosta Iwona Brzozowska.