Skrzyżowanie w Borowie Wielkim czeka na odbiór

Zakończyły się już prace zawiązane z przebudowa skrzyżowania w Borowie Wielkim (gmina Nowe Miasteczko). Powiatowy Zarząd Dróg w Nowej Soli przygotowuje się do odebrania inwestycji.

Skrzyżowanie w Borowie Wielkim– Cieszy fakt ,że niebezpieczna krzyżówka w centrum wsi, na którą wskazywał radny Jarosław Intek to już przeszłość – mówi Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Nowa konstrukcja skrzyżowania dróg powiatowych nr 1433F i 1038F przypomina literę „T”. W ramach inwestycji w obrębie skrzyżowania jezdnia została poszerzona do 6 metrów, powstały również chodniki oraz doświetlone przejścia dla pieszych. Ponadto przy przejściach zastosowano fakturowe oznaczenia.

Wartość inwestycji to 550 tys. zł. Część środków na jej realizację Powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Firma Fuchs zgłosiła już zakończenie prac drogowych. Na początku kwietnia planowany jest odbiór inwestycji.