Są już tablice informacyjne dla rowerzystów

Choć pogoda jeszcze kapryśna, to my już jesteśmy gotowi na nowy sezon rowerowy na ścieżce Kolej na rower. Na Miejscach Obsługi Rowerzystów na trasie zostały już zamontowane nowe tablice informacyjne.

MOR Nowa Sól - wiata rowerowa z tablicą informacyjnąPrzed nami kolejny sezon na ścieżce rowerowej Kolej na rower. Na amatorów dwóch kółek czeka 58,5 km trasy ze Stypułowa do Sławocina, 20 tras alternatywnych oraz sporo lokalnych atrakcji po drodze. Na Miejscach Obsługi Rowerzystów, które znajdują się we wszystkich gminach, przez które prowadzi ścieżka, właśnie zostały zamontowane tablice informacyjne.

Tablice ułatwią rowerzystom sprawdzenie, gdzie aktualnie się znajdują, jakie miejsce w danej gminie warto zobaczyć lub jakie alternatywne trasy rowerowe w okolicy wybrać. Przy okazji postoju można również poznać historię dawnej linii kolejowej nr 371. Na tablicach informacyjnych znajduje się również schemat liniowy powstałych tras alternatywnych przy ścieżce i opis, jak się przygotować na ich przejazd oraz querkod do ściągnięcia wszystkich dostępnych alternatywnych tras. Przypominamy również o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerze, a najmłodszych zachęcamy do rozwiązywania zagadek.