Ruszyła przebudowa drogi powiatowej Jesiona-Tatarki

To kolejne wakacje, gdy na drodze pomiędzy Jesioną a Tatarką odbywa się ruch wahadłowy. Trwają prace związane z realizacją drugiego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 1022F. Inwestycja realizowana jest dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Kolsko.

Na drodze Jesiona - Tatarki trwają prace związane z przebudową 1,5 km odcinkaW ubiegłym roku Powiat zrealizował pierwszy etap przebudowy drogi Jesiona-Tatarki. W tym roku przebudowa będzie kontynuowana do granicy z miejscowością Tatarki. W sumie przebudowany zostanie 1,5 km odcinek drogi.

Starosta Iwona Brzozowska oraz Wicestarosta Waldemar Wrześniak mieli okazję sprawdzić na jakim etapie są aktualnie prace.

Zakres II etapu inwestycji na drodze powiatowej obejmuje wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni i poszerzenie jej do 6 metrów, przebudowę istniejącego sytemu odwodnienia drogi oraz przebudowę lub budowę zjazdów do dróg publicznych. Wzdłuż jezdni w kierunku miejscowości Tatarki zostanie wybudowana droga pieszo-rowerowa.

Powiatowa inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa. Wartość zadania to 2 360 tys. zł. 70 proc. Powiat Nowosolski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat otrzymał również dotację celową na realizację zadania z budżetu Gminy Kolsko.

flaga i godło Polski