Ruszyła patronacka klasa Enei w „Elektryku”

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie mają już za sobą. Jutro spotkają się w szkolnych ławkach. To będzie wyjątkowy rok szkolny dla uczniów i nauczycieli nowosolskiego „Elektryka”. Naukę w CKZiU rozpocznie aż 16 klas pierwszych. Wśród nich patronacka klasa Enea Operator.

Po raz pierwszy uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” rok szkolny przywitali w budynku przy ul. Kościuszki. Warto podkreślić, że w szkolnej społeczności uczniowie 16 klas to pierwszaki – młodzież z roczników 2003, 2004 i 2005.

Enea wchodzi do Eleketryka

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w CKZiU Elektryk to również początek funkcjonowania klasy patronackiej Enea Operator – pierwszej i jedynek tego typu klasy w Polsce.

Z tej okazji w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w CKZiU Elektryk uczestniczyli wyjątkowi goście: Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Sylwia Wojtasik, Lubuski Wicekurator Oświaty Katarzyna Pernal-Wydekiewicz oraz przedstawiciele Enea Operator – Prezes Zarządu Andrzej Kojro, Wiceprezes Zarządu Michał Ceblula, Dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich Katarzyna Jarzębińska, Dyrektor Oddziału Dystrybucji Zielona Góra Janusz Rumianowski, Dyrektor Rejonu Dystrybucji Nowa Sól Jerzy Markowiak oraz przedstawiciel Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea Robert Jufis.

Klasa przyszłości

Powstanie klasy patronackiej Enea to przedsięwzięcie, które ma charakter pilotażowy. Weźmie w nim udział 29 uczniów klasy pierwszej technikum elektrycznego. Młodzież będzie miała szansę zdobywać wiedzę i doświadczenie z użyciem najnowszych technologii.

Uczniowie otrzymają tablety edukacyjne, będą uczestniczyć w szkoleniach i kursach zawodowych, praktykach i stażach, będą realizować zajęcia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Najlepsi uczniowie klasy patronackiej wezmą udział w programie stypendialnym.

Dzięki Powiatowi Nowosolskiemu w remontowanym budynku CKZiU Elektryk przy ul. Piłsudskiego powstania nowoczesna pracownia do nauki zawodu.

Wybraliście słusznie

Przedstawiciele Enea Operator już dziś dostrzegają ogromny potencjał w uczniach nowosolskiej szkoły i podkreślają ogrom możliwości, jakie przed nimi stoją.

– Cieszę się, że nasza szkoła bierze udział w takim przedsięwzięciu. Dzięki tej klasie nowosolski „Elektryk” będzie „Elektrykiem” nie tylko z nazwy. Jestem przekonana, że wybraliście bardzo dobry kierunek. Elektryk to zawód, który ma ogromny potencjał. Wierzę, że wiedza i umiejętności, które nabędziecie przełożą się na waszą fachowość – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.

Dojrzałej decyzji w wyborze zawodu gratulowała uczniom klasy patronackiej również Wicekurator K. Pernal-Wydekiewicz.