Rusza remont pracowni w Spożywczaku

Dziś – 28 sierpnia Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak wraz z Członkiem Zarządu Łucją Wojewódzką i Skarbnik Powiatu Ewą Matylą podpisali wartą ponad 959 tys. zł umowę na remont dwóch pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. Zakład „Usługi Budowlane Bud-Big” z Przyborowa zajmie się remontem pracowni gastronomicznej i turystyczno-hotelarskiej. To pierwszy etap inwestycji, który ma się zakończyć do 30 listopada br. Drugi etap będzie polegał na wyposażeniu tych sal w nowoczesny sprzęt. To z kolei ma potrwać do końca bieżącego roku. W pracowni turystyczno-hotelarskiej zostanie zaaranżowany pokój hotelowy z pełnym wyposażeniem, a także recepcja. W pracowni gastronomicznej nie zabraknie nowoczesnych sprzętów agd, naczyń, czy mebli. Docelowo jednak w szkole zostanie wyremontowanych pięć pracowni: gastronomiczna z salą obsługi klienta, turystyczno-hotelarska, projektowania i planowania, gospodarki magazynowej/logistyczna oraz pracownia spedycyjno-transportowa. Spożywczak to kolejna po Liceum Ogólnokształcącym im. K.K Baczyńskiego szkoła, która zyska nowoczesne pracownie warsztatowe.