W nowosolskim starostwie oficjalnie przekazano dziś plac budowy wykonawcy inwestycji. Ten z kolei zapowiada, że od 1 czerwca wdrożona zostanie tymczasowa organizacja ruchu i ruszą prace w terenie.
Powiat nowosolski reprezentował wicestarosta Paweł Pazdrowski i członek zarządu Adrian Hołobowicz, z ramienia gminy Bytom Odrzański obecny na przekazaniu był wiceburmistrz Adrian Niżnikowski.
Wspomniany odcinek ma ponad 4,1 km i stanowi ważny łącznik między gminami Bytom Odrzański i Nowe Miasteczko.
Remont będzie kosztował 17,1 mln zł przy 60-proc. dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokrywa gmina Bytom Odrzański.
W ramach zadania nawierzchnia drogi zostanie wzmocniona, powstanie jednostronny chodnik, pobocza, zatoka autobusowa, oświetlenie oraz odwodnienie. Planowana jest także budowa zjazdów oraz wysp spowalniających z azylem dla pieszych.
Zadanie realizowane jest w trybie zaprojektuj-wybuduj, a termin zakończenia prac w terenie to koniec listopada 2026 roku.
A kierowców tradycyjnie prosimy o ostrożność w tym miejscu i stosowanie się do znaków.






