Rusza II etap rozbudowy drogi w Rejowie

22 maja 2026 starosta Mariusz Stokłosa, wicestarosta Paweł Pazdrowski oraz skarbnik Gabriela Radziszewska podpisali umowę z nowosolską firmą Fuchs na realizację II etapu przebudowy drogi w Rejowie.
 
 
– Chciałbym serdecznie podziękować gminie Nowe Miasteczko za dotychczasową współpracę i wsparcie przy realizacji tego zadania. Pierwszy etap inwestycji był wymagający ze względu na trudny teren. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wierzę, że drugi etap przebiegnie jeszcze sprawniej – mówił starosta Mariusz Stokłosa. – Mam nadzieję, że już za pięć miesięcy będziemy mogli wspólnie powiedzieć, że to ważne zadanie zostało zrealizowane – dodał.
 
Słowa podziękowania do zarządu powiatu, za realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji, skierował także burmistrz Nowego Miasteczka Paweł Kozłowski. – Chciałbym podziękować za wspólne działania. W Rejowie mamy już kanalizację i wodę, dlatego teraz przyszedł czas na infrastrukturę drogową. Wcześniej droga była wąska. Teraz powstanie dobra i bezpieczna droga, szczególnie ważna także dla komunikacji miejskiej – komentował.
 
Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę drogi na odcinku około 700 metrów. W ramach zadania przebudowana zostanie jezdnia, powstaną nowe chodniki oraz zjazdy. Inwestycja obejmuje również montaż nowego oznakowania, oświetlenia solarnego przejścia dla pieszych, przebudowę poboczy i wykonanie elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Po zakończeniu prac droga zostanie poszerzona do 6 metrów.
 
Rozbudowa drogi powiatowej w Rejowie realizowana jest z budżetu powiatu nowosolskiego oraz dotacji pozyskanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość zadania to blisko 2,8 mln zł. Termin realizacji zadania to pięć miesięcy od dnia podpisania umowy.