Rozpoczęła się II Powiatowa Olimpiada Młodzieży

Gospodarzem II Powiatowej Olimpiady Młodzieży jest CKZiU ElektrykTo wyjątkowe wydarzenie sportowe z udziałem młodzieży szkół Powiatu Nowosolskiego już na stałe wpisuje się w kalendarz lokalnych wydarzeń. W tym roku w roli gospodarza występuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól

– Cieszę się bardzo, że idea zawodów w duchu olimpijskim, którą w ubiegłym roku zapoczątkował Ogólniak, jest kontynuowana przez naszą kolejną szkołę – podkreślała Starosta Iwona Brzozowska.
Inauguracja II POM Dziś (13.03.2023) w hali sportowej Elektryka odbyła się uroczysta inauguracja sportowych zmagań młodzieży. Organizatorzy zadbali o wyjątkową oprawę. Flagę Polski oraz flagę olimpijską wprowadzili uczniowie klasy mundurowej oraz siatkarki z UKS SG Kożuchów. Ogień olimpijski zapaliła Zuzanna Topór – Mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu. Wydarzeniu towarzyszyły również występy artystyczne i pokazy sportowe.
W ramach zimowej edycji POM rywalizacja szkół będzie się odbywała w hali. W maju zaplanowana jest kolejna odsłona II POM. Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki i życzymy dobrej zabawy.