Rozbiegany Zlot Morsów w Nowej Soli

Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia na Wodnym Świecie odbędzie się VII Ogólnopolski Zlot Morsów w Nowej Soli. W ramach imprezy po raz pierwszy odbędzie się również Morsowy Bieg Sztafetowy. Puchary dla najlepszych drużyn wręczy Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, która objęła to wydarzenie swoim patronatem.

Morsy Nowa Sól już po raz siódmy zapraszają do wspólnego hartowania ciała i ducha. VII Ogólnopolski Zlot Morsów w Nowej Soli odbędzie się w niedzielę 5 stycznia na Wodnym Świecie. Wspólną kąpiel o godz. 13.00 poprzedzi gorąca rozgrzewka.

Z kolei już o godz. 12.00 odbędzie się I Morsowy Bieg Sztafetowy o Puchar Starosty Nowosolskiego. Do udziału w biegu organizatorzy zapraszają 6-osobowe reprezentacje klubów morsowych (3 mężczyźni, 3 kobiety). Każdy uczestnik sztafety ma do obiegnięcia staw w stroju morsowym (ok. 660m). Szczegółowy regulamin biegu na fb organizatorów.

Wpisowe dla uczestników zlotu 10 zł.