Remont nowej siedziby PCPR ruszył pełną parą

W budynku Ochotniczego Hufca Pracy rozpoczęły się już prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli. Widać już pierwsze efekty działań ekipy remontowej. Pod nowym adresem PCPR będzie pracował już w październiku.

Temat przeprowadzki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli nabiera tempa. Zaledwie w ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na wynajem pomieszczeń w siedzibie nowosolskiego OHP, a już w budynku pojawiła się ekipa remontowa. Nie ma czasu do stracenia. Wszystkim zależy, aby przeprowadzka przebiegała szybko i sprawnie.

Ekspresowy remont

Nowa siedziba PCPR będzie się mieściła na parterze budynku Ochotniczego Hufca Pracy przy ul. Staszica 1a w Nowej Soli. Widać już zarys biur dla pracowników PCPR. Sale hufca zostały już podzielone na mniejsze pomieszczenia. W tym tygodniu rozpoczął się również montaż oświetlenia.

Prace remontowe mają potrwać około 2 miesiące. Przeprowadzka planowana jest na początek października.

Lepsze warunki pracy i współpracy

Przeprowadzka PCPR i remont są okazja do poprawienia warunków funkcjonowania centrum. Korzyści odczują nie tylko pracownicy, ale również osoby, które korzystają z pomocy ośrodka.

Poza tym nowa siedziba PCPR będzie sąsiadowała z Powiatowym Urzędem Pracy, a w przyszłości także w Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowej Soli. Sąsiedztwo trzech instytucji pozwoli wzmocnić współpracę oraz zapewnić osobą w potrzebie kompleksową pomoc.