Regaty kajakowe w nowosolskim porcie

Blisko 40 zawodników wzięło udział w Lubuskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych, które odbyły się 20 maja 2021 r. w Nowej Soli. W kanale portowym do walki o podium stanęli przedstawiciele klubów z Nowej Soli, Zielonej Góry, Gubina, Strzelec Krajeńskich oraz Szprotawy.

Reprezentanci Nowej Soli na regatach Olipiad SpecjalnychW uroczystość otwarcia Regat uczestniczył Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosolskiego Andrzej Dela.

– Już teraz gratuluję Wam wszystkim. Z własnego doświadczenia wiem, że kajaki to trudny i wymagający sport. Życzę wszystkim sukcesu na dzisiejszych zawodach oraz udanego startu na zbliżających się Ogólnopolskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych – życzył uczestnikom Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne regaty odbyły się bez udziału publiczności. Mimo to walka na wodzie była bardzo zacięta, a wyjątkowy klimat zawodów jak zawsze sprzyjał integracji środowisk sportowych i dobrej zabawie.