Rajd rowerowy przez trzy gminy

Po raz 11 zapraszamy amatorów dwóch kółek do udziału w Europejskim Dniu Bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim. Impreza, która odbędzie się 22 września, organizowana jest pod hasłem „Wsiądź na rower”. Jej nieodłącznym elementem jest rajd rowerowy. Znamy już szczegóły dotyczące trasy, którą pokonają wspólnie rowerzyści.

Europejski Dzień Bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim odbędzie się w niedzielę 22 września. Pierwszym punktem wspólnie spędzonego dnia będzie rajd rowerowy ulicami powiatu.

Start

Jak co roku rowerowy peleton wyruszy z parkingu Starostwa Powiatowego w Nowej Soli przy ul. Moniuszki 3. Start rajdu o godz. 11.00.

Warto jednak zjawić się wcześniej. O godz. 10.30 rozpocznie się rejestracja uczestników przejazdu. Każda osoba, która wpisze się na listę, otrzyma drobną niespodziankę.

Trasa

Rowerzyści pokonają trasę, która liczy ok. 20 km. Wspólnie przejedziemy ulicami Nowej Soli, gminy wiejskiej Nowa Sól oraz gminy Otyń. Tempo przejazdu będzie dostosowane do możliwości uczestników.

Trasa rajdu: ul. Moniuszki, ul. Pocztowa, Pl. Floriana, Al. Wolności, Droga Wojewódzka nr 315, droga Powiatowa nr 1030F (m. Stara Wieś), ul. Piaskowa, ul. Głogowska, ul. Ciepielowska, ul. Śląska, ul. Dolnośląska, rondo Województwa Lubuskiego, ul. Przyszłości,   ul. Wieniawskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Nowosolska (m. Rudno), ul. Wojska Polskiego, ul. T. Zawadzkiego „Zośki”, ul. Jan Pawła II, ul. Stanisława Staszica, ul. Przemysłowa, ul. Ekonomiczna, ul. Zielonogórska, ul. Marii Konopnickiej (Modrzyca), ul. Zofii Nałkowskiej (Modrzyca), ul. Zamiejska, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Wodna, ul. Wyspiańskiego, ul. Józefa Piłsudskiego, Plac Wyzwolenia,  ul. Moniuszki, Al. Wolności.

Meta

Wszystkich uczestników rajdu rowerowego zapraszamy również na Przystań Kajakową w Nowej Soli, gdzie odbędzie się festyn z rowerami w roli głównej. Będą zabawy i animacje dla najmłodszych, a także losowanie nagród dla uczestników przejazdu.