Rady Seniorów z Polski i Niemiec chcą współpracować

Międzynarodowa współpraca i ciekawe projekty nie są zarezerwowane tylko dla młodzieży. O realizacji transgranicznych działań myśli również Powiatowa Rada Seniorów. Odbyły się już pierwsze spotkania.

Przedstawiciele Powiatu spotkali się z seniorami z NiemeicPrzedstawiciele Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego Irena Lemańczyk, Jarzy Rybacki (wiceprzewodniczący) oraz Tadeusz Wiśniewski spotkali się z przedstawicielami rad seniorów z Guben, Forst oraz Landkreis Spree-Neiße. W spotkaniach uczestniczyły również Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa.

Pierwsze rozmowy seniorów z Polski i Niemiec były okazją do lepszego poznania, m. in. seniorzy opowiadali o powierzonej im roli, swoich działaniach oraz planach.

– Cieszę się, że Powiatowa Rada Seniorów podjęła inicjatywę dotyczącą współpracy polsko-niemieckiej. Pierwsze spotkanie pokazało, że obie strony są bardzo otwarte na współpracę i mają dużo pomysłów. Mam nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować – mówi Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

Spotkanie miałoch charakter zapoznawczy Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Są już pierwsze propozycje wspólnych spotkań. Być może pretekstem do realizacji transgranicznych działań będzie również święto seniorów, które w Niemczech wypada w czerwcu, a w Polsce w październiku.