Rada Seniorów rozpoczęła już pracę

Jest ich 19. Każdy to prawdziwa indywidualności i skarbnica doświadczeń i wiedzy. Łączy ich jedno – chcą działać dla seniorów z Powiatu Nowosolskiego. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Sylwia Wojtasik wręczyły akty powołania członkom Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Na posiedzeniu inauguracyjnym udało się również wybrać prezydium Rady i porozmawiać o planach na przyszłość.

5 września 2019 roku to data, która na zawsze zapisze się w historii Powiatu Nowosolskiego. W tym dniu po raz pierwszy odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Radę będzie tworzyło 19 osób – przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji i grup społecznych z terenu powiatu. Kadencja będzie trwała 5 lat.

Oficjalnie powołani

Akty powołania nowym radnym uroczyście wręczyły Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

– Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie układała się bardzo dobrze. Cieszę się, że zechcieli się Państwo podzielić z nami swoim doświadczeniem i wiedzą. Zdajemy sobie sprawę, że grupa seniorów to grupa, z którą trzeba się liczyć nie tylko w Powiecie Nowosolskim, ale też w całym kraju – mówiła podczas inauguracji Starosta Iwona Brzozowska. – Gratuluję wszystkim członkom rady. Jesteście reprezentantami różnych gmin i środowisk, zostaliście desygnowani jako ich przedstawiciele. Ten wielogłos będzie dla nas bardzo cenny – dodała.

Słowa podziękowania od Starosty usłyszała również Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwii Wojtasik, która bezpośrednio nadzorowała prace związane z powstaniem rady.

Wybory w radzie

Pierwsze spotkanie rady było również okazją do wybrania prezydium. W głosowaniu wzięło udział 15 członków rady, którzy byli obecni na spotkaniu.

Przewodniczącą Rady Seniorów została Halina Napieralska-Pruska. Funkcję Wiceprzewodniczącego Rady powierzono Jerzemu Rybackiemu. Z koeli Sekretarzem została wybrana Wanda Świdzińska.

Nowa szefowa rady ma już na swoim koncie kilka decyzji. Między innymi zapowiedziała, że do końca roku rada będzie spotykała się raz w miesiącu. Najbliższe posiedzenie odbędzie się 8 października.

Plany i pomysły

Rada Seniorów Powiatu Nowosolskiego to grupa ludzi, która nie boi się podejmować inicjatyw. Już na pierwszym posiedzeniu rozmawiano o planach na przyszłość, m .in. o potrzebie stworzenia Karty Seniora Powiatu Nowosolskiego.

W najbliższym czasie członkowie rady przygotują plan pracy na 2020 rok, który będzie określał szczegółowe kierunki pracy.

Podczas spotkania rozmawiano również o Forum Seniora, które odbędzie się w grudniu w Nowej Soli. Organizatorem Forum jest Gazeta Lubuska. Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny, a udział w nim będzie bezpłatny.