Rada Seniorów o nowym projekcie i święcie seniorów

Po wakacyjnej przerwie w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Głównym tematem spotkania był zbliżający się Dzień Seniora.

Posiedzenie Rady SeniorówPaździernik to miesiąc seniorów, dlatego członkowie Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego już teraz rozpoczęli przygotowania do jego obchodów. Seniorzy po raz kolejny planują spotkanie z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. – Interesuje nas temat geriatrii w lubuskim, ale także programów profilaktycznych, z których mogą korzystać nasi seniorzy – podkreśla Halina Napieralska-Pruska, przewodnicząca rady.

W planach jest również spotkanie z przedstawicielami nowosolskiego szpitala. Spotkanie będzie okazją do omówienia tematu współpracy na rzecz małych pacjentów, którzy długo przebywają na oddziale noworodkowym bez wsparcia rodziny.

W październiku planowane jest także spotkanie naszej Rady Seniorów z przedstawicielami Rady Seniorów z z Guben, Forst oraz Landkreis Spree-Neiße. To kolejne spotkanie seniorów z Polski i Niemiec, które będzie okazją do wymiany doświadczeń i lepszego poznania się.

Obecna na posiedzeniu Członek Zarządu Sylwia Wojtasik zapraszała również przedstawicieli Rady Seniorów do udziału w powiatowej akcji Paszport Rowerzysty, która odbędzie się 18 września na ścieżce Kolej na rower.