Przedszkolaki z wizytą w Starostwie Powiatowym

W dniu 12 października br. Starostwo Powiatowe odwiedziła grupa przedszkolaków „Żabki”
z Niepublicznego Przedszkola „Przyszłości” w Nowej Soli.

Pobyt naszych małych mieszkańców rozpoczął się od wizyty w sekretariacie. Następnie Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak przyjął gości w swoim gabinecie. Przedstawił dzieciom krótką historię ratusza, opowiedział o pracy urzędników i roli jaką pełni dziś urząd. Każdy mógł na chwilę poczuć się jak starosta zasiadając na fotelu włodarza.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość porozmawiania z Członkiem Zarządu Panią Łucją Wojewódzką oraz Skarbnikiem Powiatu Panią Ewą Matyla.

W dalszej części spotkania przedszkolaki zwiedziły salę radnych, zasiadły za stołem, przy którym obradują radni na posiedzeniach. Wicestarosta Przemysław Ficner chętnie odpowiadał na wszystkie nawet najbardziej dociekliwe pytania m.in.: ile ma lat, ile w urzędzie pracuje osób i skąd starosta ma to duże zdjęcie na ścianie oraz wiele innych.

Na zakończenie wizyty dzieciom zostały wręczone słodycze i drobne upominki. Nie zabrakło również zdjęć pamiątkowych.