Profilaktyka, rehabilitacja po Covid19 i zdrowie seniorów

Lubuski Oddział NFZ realizuje w naszym regionie wiele programów zdrowotnych. Dzięki współpracy z samorządami wiele z nich dostępne jest również dla mieszkańców powiatu nowosolskiego. Kto i gdzie może z nich skorzystać?

Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik oraz Wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska spotkały się z Ewą Skrbeńską, p.o. Dyrektora LOW NFZJeszcze w styczniu ma się odbyć szkolenie dotyczące nowych programów zdrowotnych NFZ. Dla Powiatu Nowosolskiego oraz Miasta Nowa Sól to możliwość wsparcia zdrowia naszych mieszkańców. W ubiegłym tygodniu Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik oraz Wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska spotkały się z Ewą Skrbeńską, p.o. Dyrektora LOW NFZ oraz Joanną Branicką, rzecznikiem prasowym LOW NFZ.

Programy profilaktyczne

Tematem spotkania była programy profilaktyczne. Samorządy mogą m.in. strać się o dofinansowanie na pokrycia kosztów szczepionki przeciwko wirusowi HPV. Objęta refundacją jest szczepionka typu 16 i 18 Cervarix. Pacjenci ze wskazaniami do przyjęcia preparatu będą mogli go kupić z 50 % odpłatnością.

Przedstawicie NFZ poinformowali także o możliwości zaangażowania lekarzy stomatologów, którzy mają podpisaną umowę z NFZ, do złożenia wniosku na dofinansowanie „programu” związanego z opieką stomatologiczną w szkołach w ramach.

Zdrowie po Covid

Ze wsparcia fachowców pacjenci z naszego powiatu mogą również skorzystać w ramach rehabilitacji po przebyciu Covid19.

NFZ przygotował kompleksowy program rehabilitacji po chorobie COVID-19, realizowany w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym.

Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową oraz wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności.

Program rehabilitacji po chorobie COVID-19

Specjaliści dla seniorów

Spotkanie było również poświęcone tematyce senioralnej i realizowanej w naszym województwie opiece geriatrów. Lubuski Odział NFZ ma podpisaną umowę z 5 ośrodkami geriatrycznymi, których zadaniem jest zapewnienie seniorom właściwej opieki oraz zdiagnozowania podstawowych potrzeb zdrowotnych.

– Temat opieki geriatrycznej od samego początku bardzo interesował członków Powiatowej Rady Seniorów, dlatego planujemy spotkanie Rady z przedstawicielami lubuskiego NFZ. Mam nadzieję, że wymiana informacji i doświadczeń przyniesie korzyści mieszkańcom powiatu – zapowiada Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.