Profesjonalne wsparcie dla kucharzy z ZSP 4

Owocna współpraca nowosolskiego „Spożywczaka” i firmy Bidfood Farutex z Zielonej Góry nabiera rumieńców. 25 marca szkoła podpisuje umowę patronacką z liderem w dystrybucji żywności i napojów dla sektora HoReCa w Polsce.

To będzie przełom dla klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych nowosolskiego „Spożywczaka”. Dzięki współpracy z firmą Bidfood Farutex uczniowie zyskają profesjonalne wsparcie oraz materiały, które pozwolą im rozwijać zawodowe umiejętności.

Udany początek

Współpraca Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli oraz firmy Bidfood Farutex rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku podczas V Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji. Szkoła otrzymała wsparcie na swoim stoisku wystawowym, promującym m.in. kierunki gastronomiczne

– Profesjonalni kucharze z Akademii Kulinarnej Farutex wraz z uczniami klas gastronomicznych i ochotnikami ze szkół podstawowych przygotowywali smakowite potrawy, które mogli degustować wszyscy przybyli na Targi goście. Wrażenia smakowe były olbrzymie, a znajomość z przedstawicielami Firmy zaczęła się owocnie rozwijać – podkreśla dyrektor ZSP nr 4 Iwona Małczak.

M .in . szkoła otrzymała mnóstwo egzemplarzy prasy fachowej, która stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną.

Spotkanie z zawodem

W ubiegłym tygodniu Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik, Dyrektor ZSP nr 4 Iwona Małczak spotkały się z specjalistką ds. marketingu Bidfood Farutex Agnieszki Mikołajskiej. Spotkanie było okazją do omówienia zasad współpracy i patronatu firmy nad kierunkiem Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych w ZSP 4.

– Podczas spotkania w zielonogórskiej siedzibie firmy został ustalony termin podpisania umowy współpracy i patronatu firmy. Odbędzie się to 25 marca. Data nie jest przypadkowa, gdyż w tym dniu szkoła organizuje „Dzień spotkania z zawodem” – mówi Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

To już kilkuletnia tradycja placówki, aby organizować dzień, w którym zamiast tradycyjnych lekcji odbywają się zajęcia i warsztaty z fachowcami z firm różnych specjalności oraz wykładowcami uczelni wyższych. Jest to również okazja do podpisania umów partnerskich z przedsiębiorcami i uczelniami. Rok temu została podpisana umowa z zielonogórskim  „Bistro Klimat” i Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. W tym roku do grona patronów dołączy Farutex.