Poznaliśmy Pasjonatów Sportowej Polski

Mariusz Kubicki – wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli, trener i nauczyciel otrzymał wyróżnienie Pasjonat Sportowej Polski 2016. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Pałacu Zamoyskich w Warszawie Klub Sportowa Polska wyróżnił ok. 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych.

Mariusz Kubicki od 2004 r. związany jest z pracą na rzecz sportu. Jako trener i nauczyciel wychowania fizycznego jest organizatorem szeregu przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym dla osób niepełnosprawnych. Od 2004 roku pełni rolę prezesa oraz trenera UKS „Dziesiątka” w Nowej Soli. Od 2009 roku jest dyrektorem Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska- Lubuskie. Jest organizatorem takich imprez jak: Regionalne Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli, Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Tenisie Stołowym PTSS „Sprawni – Razem”, czy Trzydniowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Sławie we współpracy z Powiatem Nowosolskim, Gminą Sława i Urzędem Marszałkowskim woj. lubuskiego.

Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Galeria zdjęć: tutaj