Pożegnanie ze służbą Powiatowego Komendanta Straży Pożarnej

29 stycznia 2016 r. w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Nowej Soli odbyło się pożegnanie ze służbą odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne nowosolskiego komendanta powiatowego PSP st. bryg. inż. Tadeusza Rybnickiego.

Uroczystość odbyła się w obecności wielu znamienitych gości, w tym wicewojewody lubuskiego – Roberta Palucha, lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. -Huberta Harasimowicz, wiceprezydenta Nowej Soli -Jacka Milewskiego. Zarząd Powiatu reprezentował Andrzej Ogrodnik – członek zarządu

St. bryg. inż. Tadeusz Rybnicki odszedł na emeryturę po 42 latach służby w straży pożarnej, z czego od 1984 na stanowisku powiatowego komendanta PSP. Dwukrotnie odznaczony został Krzyżem Odrodzenia Polski oraz licznymi odznaczeniami resortowymi.

Dzięki zaangażowaniu st. bryg. inż. Tadeusza Rybnickiego otwarto w 2013 roku nową komendę straży pożarnej w Nowej Soli.

Funkcję pełniącego obowiązki komendanta przejął st. kpt. Sławomir Ozgowicz – obecny zastępca T. Rybnickiego.