Powiatowy Przegląd Twórczości z Osiecką i Grechutą

Śpiew i recytacja utworów Osieckiej i Grechuty– tak najkrócej można opisać to, co działo się podczas Powiatowego Przeglądu Twórczości Muzycznej i Literackiej.  Przegląd zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli, a patronatem objął to wydarzenie Starosta Nowosolski. 25 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nowosolskiego zmierzyło się z tym trudnym, lecz ambitnym repertuarem. Każdy uczestnik musiał zdecydować się na recytację lub wykonanie muzyczne wybranego przez siebie utworu. Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Andrzej Ogrodnik wręczył ufundowane przez starostwo nagrody za pierwsze miejsca. Zwycięzcy dostali wydane niedawno książki Agnieszki Osieckiej oraz dodatkowo zestawy upominków.

Wyniki:
Kategoria I (gimnazjum – recytacja):
I miejsce – Wiktoria Statucka – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli
II miejsce – Oliwia Ciosek – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli
III miejsce – Adrian Wojewski – Publiczne Gimnazjum w Otyniu, Łukasz Chwałek – Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku, Patrycja Lazarowska – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli

Kategoria II (szkoła ponadgimnazjalna – recytacja):
I miejsce – Aleks Joński – Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli

Kategoria III (gimnazjum – śpiew):
I miejsce – Zofia Kmieć – Publiczne Gimnazjum w Otyniu
II miejsce – zespół wokalny Publicznego Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli
III miejsce- Amelia Białowąs – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli

Kategoria IV (szkoła ponadgimnazjalna – śpiew):